неділя, 3 квітня 2016 р.

Інтегрований урок



                   Інтегрований урок
                                              (природознавство)
Тема. Визначення відстані між містами за картою. (Інтегрую­ться теми з природознавства «Робота з картою» і математи­ки «Множення на круглі числа»).
Мета: навчити учнів користуватися фізичною картою, визна­чати за нею відстані між містами за допомогою масшта­бу, навчити множити усно та письмово на круглі числа, закріпити вміння записувати та читати багатозначні числа, уміння працювати з фізичною картою України; розвивати пам'ять, логічне мислення; виховувати любов до Батьків­щини, інтерес до навчання.
Обладнання: 1)фізична карта України; 2) карта півкуль; 3)атласи; 4) лінійки; 5) картки з задачами для роботи в парах.
Хід уроку
I.   Повідомлення теми уроку.
Слово вчителя: Сьогодні ми навчимося визначати від­стань між містами за допомогою карти і масштабу, від­шукувати на карті різні міста, найвищі гори, закріпимо написання багатозначних чисел і навчимося множити письмово й усно числа на круглі числа.
II.  Актуалізація опорних знань.
1.   З математики.
Що значить помножити на число 10, 100?
А як помножити на 20, на 200?
8 • 10, 8 • 100, 6 • 20, 15 • 20, 25 • ЗО.
2.   З природознавства.
Показати на карті Карпатські гори;
Кримські гори;
місто Київ;
місто Харків;
Чорне море;
Азовське море.
III. Математичний диктант.
1. Диктує вчитель дані з географічного атласу «Дивосвіт».
  Довжина кордонів України — 6500 км.
    - В Україні 73000 річок, 20000 озер.
Довжина України із півночі на південь — 893 зі сходу на захід — 1316 км.
2. Продовжують диктувати діти.
Найвища гора в Кримських горах.
Найвища гора в Карпатських горах.
Ще які гори є в Кримських і Карпатських гора:
(6500, 73000, 20000, 893, 1316, 1545, 2061, 1234, 1818.)
IV. Визначення відстані між містами.
1.  Активізація знань.
а)   Який масштаб на фізичній карті України?
б)  Як визначати відстань, якщо знаємо, що в 1см. 40 км?
Харків-Полтава (40 • 3 = 120 км).
Харків-Керч (40 • 13 = 520 км).
Харків-Севастополь (40 • 16 = 640 км).
2.  Визначення відстані (записати в зошит з математики).
Харків-Луганськ (40 • 7 = 280 км).
в)  Скільки затратимо часу, щоб доїхати до Луганська на автомобілі, який за годину проїжджає 70км.
                                         
(280 : 70= 4 год).
Ширину Чорного моря?
                                           (40 • 22 = 880 км).
г)   Якщо сісти на пароплав, який щогодини проході 24 км, то за скільки годин перетнемо Азовське море?
(240 : 24 - 10 год).
3.  Робота за картою Півкуль.
  Показати Північний і Південний полюси. Знайти між ними відстань.
(Масштаб діти визначають самостійно.) (900 • 20 = 18000 км).
  Від Києва до Північного полюса.
(Пояснити дітям: якщо в 1 см — 900 км, то віз
в 10 разів менше, тобто 1 мм *■ 90 км.) 90 • 49 = ? а) розв'язання проблемної ситуації:
  Як нам розв'язати такий приклад? (Перестановка множників.)

  Після перестановки вийшло 49 • 90. Як це роз­в'язати?
б)  пояснення вчителя:
   49-90=4410(км)
в)  за аналогією знайти самостійно відстань між Киє­вом і Південним полюсом.
                           90 • 166 = 14940 (км)
   166 • 90= 14940
4. Робота в парах.
  На партах картка з задачею, в яку треба підставити величини, попрацювавши з фізичною картою України.
Задача
Найвища гора Кримських гір___        . її ви­сота    .
Найвища   гора  Карпатських   гір  _____ .її висота        .
Яка гора вища і на скільки?
V. Підсумок уроку.
Чому навчилися на уроці?
Що найбільше сподобалося?
Для чого вивчається математика?

Немає коментарів:

Дописати коментар