ТЕМА: Звуки [в ], [в ], буква ,,ве”
МЕТА: Ознайомити учнів з артикуляцією звуків [в ], [в ].
Закріплювати вміння впізнавати і розрізняти букви, вчити виконувати
звуко- буквений аналіз слів, читати склади і склади з буквою ,,ве”.
Обладнання: буквар, азбука, малюнки, фішки.
Хід уроку
Вчитель. Сьогодні до нас на урок прийшов казковий
герой.
Він веселий і незлобний,
Цей хороший дивачок.
З ним господар, хлопчик Робін
І товариш - П’ятачок.
До прогулянок він ласий,
Є на мед чутливий нюх.
Зветься плюшів балясник,
Цей ведмедик ...(Вінні-Пух).
І. Ознайомлення із звуком [в]
-
У Вінні- Пуха сьогодні свято, у
нього день народження. Він запросив до себе в гості лісових мешканців, у іменах
яких ,,заховалися” нові звуки. А щоб дізнатися, що це за гості, потрібно
відгадати загадки:
1)
Що воно за дивна птиця?
Світло денного боїться.
Дзьоб гачком, великі
очі,
І не спиться їй щоночі.
Ху-ху-ху! –
кричить-співа
Відгадали? Це ...(Сова).
2) Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами.
Весь, як є, - жорстока лють,
Очі так її і лють.
Зачаївся, ось примовк.
Грізний звір цей, звісно...(Вовк).
3) Хижий звір у хащах спить,
Як зареве, як закричить –
Листя осипається з дерев!
Хто ж це? Відгадали?..(Лев).
-
Який звук є спільним у всіх
словах-відгадках? (Звук [в ]).
Вимовте цей звук. Який він за звучанням? Якою фішкою позначатимемо
цей звук у словах?
-
Давайте поділимо ці слова на
склади і складемо звукові моделі цих
Слів. (для цього кожен
учень на парті має фішки з позначенням голосних,
приголосних твердих і
м’яких звуків. І варіант – учні складають схему
слова ,,сова”, а ІІ
варіант - ,,вовк”).
-
Звірята принесли в подарунок
Вінні-Пуху квіти. Давайте назвемо ці квіти.(Діти називають квіти,
зображені на малюнку: волошка, півники, гвоздики, чорнобривці, первоцвіт,
конвалія).
-
Квітка яка найбільше
подобається Вінні-Пуху, заховалась у схемі.
Давайте дізнаємось, як
вона називається. [ ]
(волошка)
А ще кожен гість приніс
з собою цікаві завдання.
Завдання Вовка.
1. Впіймати звук в у вірші.
Вовк ведмедя розбудив:
- Вже весна, гуляти йди!
Виліз велетень з
барлогу,
Вовк втікає в ліс від
нього.
2. Вивчити чистомовку.
ВА-ва-ва- ми вчимо
слова.
Ву-ву-ву- пісню знаємо
нову.
Ви-ви-ви- котика злови.
Ве-ве-ве- корабель
пливе.
Ві-ві-ві- зошити нові.
ІІ. Позначення
звука [в] буквою ,,ве”.
-
А левенятко принесло з собою
нову букву. Звуки [в] , [в’]
позначається
буквою ,,ве”. Розглянте уважно цю букву. На що вона схожа?
Поглянте: диво дивовижне,
Таке цікаве, бо живе,-
Зрослись на гілочці дві вишні,
Висять собі, як буква ,,ве”.
(В. Гринько)
ІІІ. Читання складів з буквою ,,ве”.
1. Утворення прямих і обернених складів.
2. Робота із складовою таблицею.
ІV. Фізкультхвилинка.
Раз, два – дерева!
Три, чотири – вийшли звірі!
П’ять, шість – пада лист!
Сім, вісім – птахи в лісі!
Дев’ять, десять – он сунички
Підвили червоні личка!
V. Робота з підручником
Мудра сова взяла з собою
букварика і пропонує на його почитати.
1.
Розгляд сюжетних малюнків,
складання речень:
Він садить дерево. Вона поливає квіти. Вони катаються на велоси-
педах.
2.
Читання складів
3.
Читання слів.
4.
Розгляд малюнків
- Що зображено на малюнку?
-
Як по-іншому можна назвати
ниву?
-
Нива, поле, лан – це слова
близькі за значенням.
-
Що росте на ниві?
-
Які машини працюють у полі?
-
Що робить комбайн?
-
А вантажна машина?
5.
Читання тексту вчителем
6.
Читання тексту учнями хором, по
одному, ланцюжком.
7.
Продовження роботи за ілюстрацією.
- Кого ви бачите біля ниви?
-
Що має хлопчик?
-
Прочитайте про нього речення.
-
Яке слово ви сказали замість
лінії?
-
Що має дівчинка у рожевому платті?
-
Прочитайте друге речення.
-
Як звати цю дівчину?
-
Чим грається інша дівчинка?
-
Прочитайте про неї наступне
речення.
-
Як можна скласти останнє
речення?
VІ. Робота у зошитах для друкування.
-
Вінні-Пух пригощав своїх друзів
ягодами, назви яких теж містять
виучені звуки.
1. Вус зелений я зав’ю, 2. Червоненька і
смачненька,
В гроно
сонечко наллю, Дуже з
вигляду гарненька,
І
діткам-малюкам
І боки в неї пишні.
Все до
капельки віддам.
Літом смачно їсти...
(виноград)
(вишні)
- Поки звірята пригощаються, ми з вами надрукуємо
по піврядка великої
та малої
літери ,,ве”, а потім перший склад слів-відгадок - ,,ви”.
VІІ. Підсумок
уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар