Тема уроку: Додавання і віднімання в межах
10.
Мета уроку:
Удосконалювати навички розв’язування прикладів на додавання і віднімання
в межах 10, розв’язування задач на збільшення, зменшення на кілька одиниць.
Розвивати навички розпізнавати геометричні фігури. Розвивати увагу, творчі
здібності. Виховувати бережливе ставлення до тварин.
Обладнання : казка «Червона Шапочка», малюнки до казки, предметні картинки,
набір кольорових паличок (індивідуальний), запис дитячої пісні «Червона
Шапочка».
Хід уроку
І. Організація класу. Привітання гостям.
Вчитель.
Любі діти, до нас у клас
Завітали гості щирі.
Привітайте ж в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
Діти Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вступна
бесіда вчителя.
- Діти, чи
любити ви слухати казки? Сьогоднішній урок математики незвичайний. Ми з вами
вирушимо в казку. То ж уважно слухайте.
Старенька бабуся у лісі жила. Гостинці для
неї онучка несла хто дівчинку цю по дорозі зустрів? Якт казка ця зветься? Хто б
відповів?
-
То хто, дітки,поведе нас до бабусі казковим лісом?
Здогадались?
-
Червона Шапочка.
-
Заплющіть очі! Прислухайтесь!
(Здалеку
лунає чарівна казкова мелодія. На дошку вивішуються малюнки до казки)
-
Діти, розплющіть очі. Де ми?
-
У казці.
-
З Червоною Шапочкою та мешканцями казкового лісу ми
зустрінемось і разом з ними виконаємо
завдання сьогоднішнього уроку. Повторимо додавання та віднімання в межах 10, розв’язуватимемо задачі та інші завдання.
При цьому слід виявляти старанність, кмітливість, бути організованими та
уважними.
ІІІ. Узагальнення та розвиток математичних
знань.
-
Першим нас зустрічає на дорозі Горобчик. Він нещодавно
навчився рахувати. Перевіримо його знання. Ось як він рахував! Послухайте.
-
1, 2, -, 4, 5, 6, -, 8, -, 10.
-
А як же Горобчику виконати завдання, коли він ще не
ходить у перший клас? Допоможемо йому.
Усний рахунок
1. Чітко називаючи числа,
полічити від 1 до 10.
2. Чітко називаючи числа,
полічити в зворотному порядку.
3. Порахувати від 4 до 8,
від 9 до 6.
4. Яке число має сусідів
5 і 7?
5. Дати характеристику числа
8.
-
Покажемо Горобчику, як ми вміємо ще й красиво писати.
Конкурс»Цифри-красуні» Прописати цифри від 1 до
10 і в зворотному порядку.
Розв’язування задач.
-
За активну і старанну роботу Горобчик приготував вам
подарунки цікаві вправи на розвиток уваги і спостережливості – задачі про
птахів.(Розв’язання записати в зошитах)
1. На березі біля криниці
їли зернята 3 синиці,
Та ще 2 маленькі птиці. Скільки птиць біля
криниці?
3 + 2
= 5
2. Каже мати-квочка:
В мене 2 синочки
і 4 дочки.
Скільки діточок у
квочки?
2 + 4 = 6
-
Залишимо Горобчика, нехай перепочине, а нам теж слід перепочити
(фізкультхвилинка).
-
Діти, Червона Шапочка несла, як ви вже знаєте, у кошику
пиріжки для своєї бабусі.
3. У кошику лежало 5
пиріжків з вишнями, а з яблуками на 1 пиріжок більше, ніж з вишнями. скільки
пиріжків з яблуками у кошику?
Крім пиріжків, Червона Шапочка несла ще й квіти.
Послухайте уважно віршик і за допомогою лічильних паличок порахуйте, скільки
квітів взяла Червона Шапочка для своєї бабусі. Одна квітка – паличка.
4. Я у лузі квіти рвала,
Для
бабусі ромашку зірвала,
Мак
червоний сюди ще додала,
Три
дзвіночки в букет ще поклала,
Три
троянди, що любить бабуся,
Ще
волошку та ніжну фіалку,
Хай
зрадіє бабуся Наталка.
-
Порахуйте палички. Скільки? ( 10
)
-
Отже, скільки квітів у букеті Червоної Шапочки?
Гра «Знайди сусідів чисел»
-
Нам треба швидше рухатись, тому що Червона Шапочка може
запізнитись до бабусі. Але в казковому лісі ми зустріли веселого і доброго
Вовка.(На дошці малюнок вовка). Він пообіцяв не їсти бабусю в тому разі,якщо ви
виконаєте його завдання. (На дошці – малюнок будиночків з віконцями.)
5
|
3
|
7
|
Задача з логічним навантаженням. Розглянте уважно зображення і
полічіть. Скільки:

-
Ну що ж, Червона Шапочка дібралась до своєї бабусі, а допомогли
їй у цьому ви, діти, і ваша старанність, кмітливість, уважність та
спостережливість.
Тут і
казочці кінець, а хто слухав – молодець. Вам казочка, а мені – бубликів
в’язочка.
ІV. Узагальнення знань учнів.
-
Які казкові персонажі завітали сьогодні до нас на урок?
-
Хто з героїв казки приготував для вас найскладніші
завдання, найлегші?
(До класу
заходить Червона Шапочка з кошиком у руках)
-
За успішне вивчення чисел першого десятка Червона Шапочка
нагороджує всіх вас «золотими» медальками
(Червона
Шапочка пригощає всіх учнів і присутніх медальками-солодощами. Лунає мелодія до
казки «Червона Шапочка»)
Немає коментарів:
Дописати коментар